X
under construction
Facebook Nakupujte výhodne priamo cez internet
ZOC MAX - Zábavno-obchodné centrum Žilina MIRAGE OC - Shopping Center Žilina

POROVNANIE METÓD TESTOVANIA

V minulosti sa používalo veľa rôznych metód testovania priedušnosti materiálov. Výsledky boli uvádzané vo forme gr/m2/24h. Avšak výsledky testovania boli rôzne, lebo veľa rôznych faktorov ako vlhkosť a miesto testovania vyplývali na výsledok. Z tohto dôvodu boli ustanovené nové štandardy, pri ktorých sú výsledky jednoznačné. Tieto štandardy majú názov RET – ISO 11092. Používajú sa pre vysoko priedušné materiály (Goretex sa testuje štandardami RET). Dole je uvedené porovnanie starej metódy JIS L1099 a nového merania prostredníctvom štandárd RET (Exotherm LXT má hodnotu RET 5,68, čo je lepšie ako pri Goretexe XCR!!).
POROVNANIE METÓD TESTOVANIA

Bunda TRANGO Zn. Directalpine bola použitá na testovanie vo Vysokých Tatrách pri horolezeckých túrach. Jedná sa o novinku, ktorá sa svojími technickými parametrami radí k špičke technických funkčných odevov. Bunda počas pohybu i lezenia od obtiažnosti 5 po 7 vykazovala velmi dobré funkčné vlastnosti, strihové prevedenie a poskytla perfektný konfort. Skúšali sme i priedyšnosť materiálu. Po 1 1/2 hodinovom bežeckom zostupe so Zbojníckej chaty s batohom na chrbte za príjemne teplého počasia bola bunda neustále oblečená, na Hrebienku som ju vyzliekol a môžem iba konštatovať, že z vnútornej strany bola suchá, nebol som zaparený a spotený prirodzene. Bunda veľmi dobre dýcha. Hreus Juraj. Materiál : Soft-Shell - 3 - vrstvý laminát so strečovým nylonom + membrána Dermizax EV + lepené švy zvonku. Vodný stĺpec : 20.000 mm Priedyšnosť : 16.000g/m2/24 hod Hmotnosť : 550 g VIAC O VYROBKOCH DIRECTALPINE cez PUTAC NA NASEJ HLAVNEJ STRÁNKE.

EXPEDÍCIA - Shipton Spire - Pakistan

V dňoch 17.7 - 10.9.2004 pôsobí v Pakistane horolezecká expedícia JAMESU s členmi reprezentačného družstva - oblasť Shipton Spire. Členovia expedície testujú výrobky NORTHLAND PROFESSIONAL a DIRECTALPINE. O výsledkoch testov Vás budeme informovať prostredníctvom našej stránky po návrate expedície.
EXPEDÍCIA - Shipton Spire - Pakistan

V máji 2004 sme sa zúčastnili na prezentačnej akcii stanov v Považskej Bystrici. Ak si všetci dobre pamatáte na máj a jeho v chladné a upršané počasie, tak nám dáte za pravdu, že terním na skúšanie odolnosti voči dažďu bol na mieste. Stany NORTHLAND PROFESSIONAL potvrdili to čo vyjadruje i jedno z lóg :...tested under extreme conditions...

Dňa 21.2.2004 sme testovali výrobok pre kolekciu Zima 2004-05 EXOTHERM 7.10 - funkčná technická bunda. Miesto: Vysoké Tatry Počasie : -12 st., jasno Spôsob: skiaplinistická túra Parametre výrobku uvedené výrobcom : priedyšnosť = 7.000 g/24h/m2 vodný stlpec= 10.000 mm zipsy = vodotesná úprava váha = 5 4 8 g. Naše poznatky : bunda bola počas celej túry oblečená v kombinácií s bundou z materiálu soft shel. Pri maximálnej záťazi sme nezaznamenali zaparovanie sa bundy EXOTHERM 7.10 z vnútornej strany materiálu ako to býva zvykom u iných membránových materiálov. Bunda perfektne odvádzala - dýchala. Vodné pary a srieň sa neprejavil ani na povrchu soft shellovej bundy. Malý nedostatok sme zhodnotili u strihu kapuce. Zhodnotenie : bunda perfektne dýcha, je výborného strihu-nebráni v pohybe. Doporučenia : skialpinizmus, bežky, horské behy, rýchle horolezecké výstupy, turistika.