X
under construction
Facebook Nakupujte výhodne priamo cez internet
ZOC MAX - Zábavno-obchodné centrum Žilina MIRAGE OC - Shopping Center Žilina

Predčasom sa na Slovensko vrátila ženská para-horolezecká expedícia z Čínskych Himaláji. V krátkom čase Vám na našej stránke prinesieme viac informácií.

NORTHLAND CUP - 5. ROČNÍK

11.6.2005 sa uskutočnil v Žiline už 5 - ročník pretekov v lezení na umelej stene - boulderingu - NORTHLAND CUP. Síce tento ročník sprevádzalo daždivé počasie, atmosféra však bola vynikajúca, o ktorú sa postarala jednak slovenská rocková kapela HEX a jednak dramatické finále mužov, v ktorom nakoniec zvíťazil Tomasz Oleksy z Poľska. Výsledky : muži - 1. Tomasz Oleksy - Poľsko 2. Jan Zbranek - ČR 3. Ondrej Švub - SVK ženy - 1. Silvia Rajfova - ČR 2. Míša Drlíková - ČR 3. Edita Ropek - Poľsko juniory - 1. Kubo Kováčik - SVK 1. Andrea Čepcová - SVK
NORTHLAND CUP - 5. ROČNÍK

Víťazky súťaže TEENAGERKA SLOVENSKO 2005.

Na skialpinistickej túre vo Vysokých Tatrách sme testovali nový model DENALI STORM SHELL JKT - model pre kolekciu zima 2005-06. Počasie : polojasno - 10°C Miesto : Kôprovská dolina, Hlinská dolina Spôsob : skialpinistická túra cca 16 km vo výstupe. Skladba oblečenia : funkčné tričko Brinie, funkčné tričko MAMMUT, tenky flisový rolák DIRECTALPINE, vrchná bunda DENALI STORM SHELL. Počas túry - trasa vedie nie moc naročným terénom, čo do prevýšenia, dá sa voliť dostatočne rýchle tempo - sa vrchná bunda DENALI správala podľa očakávaní, nakoľko sme tento materiál už v minulosti testovali. U tohto nového modelu je doriešené odvetranie po pazuchou, čím sa zvyšuje ešte lepšie odvádzanie potu. Bunda je priliehavejšia čím sa jej strečový efekt ešte znásobuje. Upozorňujem, že bunda je vhodná na aktívny pohyb, pokiaľ ju používate a chcete si dať prestávku vo svojej aktivite, je dobre ju kombinovať s nejakým teplým oblečením. Môžem doporučiť páperovú vestu model SUMMIT DOWN VEST od Northlandu. Sám som to skúšal a môžem povedať, že ide o veľmi dobrú kombináciu. Vesta váži 250g a môžte ju mať neustále v batohu. Celkové zhodnotenie : materiál Storm Shell je novinka, ktorú ma vo svojej kolekcii i zn.NORTHLAND PROFESSIONAL, výrobky z tohto materiálu skutočne poskytujú nadštandart pre ľudí, ktorí sa venujú športovým aktivitám. Doporučujem každému. Parametre : vodný stĺpec = 10.000 mm, priedušnosť = 7.000 g/m2/24hod Materiál : Storm shell, 4 smerný streč s EXOTHERMOVOU membránou. Duro.


SHIPTON SPIRE

Informácie o testovaných produktoch - EXPEDÍCIA SHIPTON SPIRE. Stiahnite si dokument, v ktorom Dionýz Kuráň - člen reprezentačného horolezeckého družstva popisuje svoje skúsenosti s našimi výrobkami.

MS Word dokument


SHIPTON SPIRE