X
under construction
Facebook Nakupujte výhodne priamo cez internet
ZOC MAX - Zábavno-obchodné centrum Žilina MIRAGE OC - Shopping Center Žilina

EXPEDÍCIA - Shipton Spire - Pakistan

.....NORTHLAND Slovakia poskytol teamu na SHIPTON SPIRE stan CASA 2. Výborne sa osvedčil už počas treku, potom sme ho používali i na ľadovci pod stenou v ABC tábore a nakoniec napriek tomu, že to nie je špeciálny stenový stan, sme ho inprovizovane postavili aj v sedielku na hrebeni SHIPTONU. Pomahol nám prežiť v zlom počasí a extrémnych podmienkach. ....toto sú slová jedného z členov expedície Igora Kollera.
EXPEDÍCIA - Shipton Spire - Pakistan

Partnerstvo so záchranármi.

Váž. priatelia. Zn. NORTHLAND Professional je zastúpená širokou kolekciou vybavenia a vystrojenia pre pobyt na horách i pre športové aktivity. Súčasťou našej kolekcie sú i vysoko technické materiály a produkty, ktoré sú vhodné pre extrémne podmienky. Preto sa naša spoločnosť rozhodla, že nadviaže spoluprácu s ľuďmi, ktorí sú odkázaní v ťažkých podmienkach pri záchrane života, byť vybavený kvalitnými výrobkami. Spolupráca v oblasti partnerstva s Rescue Team Slovakia - www.rescue.sk, je momentálne na svojom začiatku, veríme však, že sa bude do budúcna len prehlbovať. Zapojili sme sa i do vzdelávacieho projektu - Mladý Záchranár, ktorý prebieha na adrese - www.zachranari.sk, cieľom ktorého je umožniť všetkým občanom získať poznatky z oblasti záchrany života.
Partnerstvo so záchranármi.


Mladý športový lezci na MS v CHINE

25 - 28.8.2005 sa uskutočnili v CHINE - Pekingu Majstrovstvá sveta v športovom lezení mládeže na umelej stene. Zo Slovenska nas reprezentovali súrodenci Jakub a Dominika Kovačíkovci, ktorí patria k súčastnej mládežníckej slovenskej špičke v tomto športe. Síce svojím umiestnením nesiahli na méty, ale ich výsledky vo svetovej konkurencii obstáli. Dominika skončila v lezení na rýchlosť 18-ta a Jakub 30-ty z 50. Gratulujeme.
Mladý športový lezci na MS v CHINE

Expedícia Northland na Mount Everest

Nakoľko sa v roku 2008 v Pekingu koná olympiáda, vidia vrcholoví politici v rámci tohto podujatia šancu, pomocou vysoko propagovanej akcie, pripomenúť širokej vrstve obyvateľstva Číny ochranu životného prostredia a presadiť politické opatrenia v životnom prostredí. V rámci reklamnej kampane „ZELENÁ OLYMPIÁDA“ bude olympijský oheň prechádzať regiónom Mt. Everestu. Dovtedy má byť z tohto regiónu všetok odpad odstránený a biologicky zlikvidovaný. Preto sa 22.apríla (Deň zeme) začalo s odstraňovaním odpadu, ktoré by malo vychádzať nie len symbolicky „z najvyššieho vrchu sveta“ - Mount Everestu. Dátum ukončenia bol 5.jún 2005 (Svetový deň ochrany životného prostredia). Medzinárodný outdoorový a textilný koncern Northland je od 2005 – 2008 hlavným sponzorom k téme „Outdoor“. Na tejto akcii 2005 sa osobne zúčastnil aj horský záchranár a produktový manažér Northlandu Ing. Burkhard Felber, spolu s ďalšími 10 dobrovoľníkmi a 28 novinármi z rôznych médií. NORTHLAND mal v tom čase v Číne viac ako 100 obchodov, stúpajúcu tendenciu, a stal sa medzičasom najznámejšou a najobľúbenejšou outdoorovou značkou. Preto rozhodnutie sponzorovať túto expedíciu bolo rýchle a jednoduché. NORTHLAND si veľmi želá prispieť k uvedomovaniu si životného prostredia a priblížiť iným krajinám rakúske know-how technológie životného prostredia. Textilný koncern týmto vystupuje v Číne ako „vyslanec životného prostredia“. Mount Everest ročne navštívi viac ako 20.000 turistov, pričom v priemere každý turista za sebou zanechá na deň cca. 320 g odpadu! Pri priemernej dĺžke pobytu 10 dní na osobu vznikne ročne cca. 60 ton (!) odpadu. (Spacie vaky, kyslíkové fľaše, horľaviny, exkrementy,…) Upratovacia expedícia NORTHLANDU odpratala všetok tento odpad až do nadmorskej výšky 6.500 m. Bola to skutočne neľahká úloha. Jeden účastník expedície musel zaplatiť daň extrémnej záťaži – ťažká výšková choroba, akútne ohrozenie života! Našťastie bol medzi účastníkmi produktový manažér Northlandu (a horský záchranár) Ing.Burkhard Felber, ktorý sa postaral o chorého čo najlepšie, podal mu lieky a niesol ho potom 10 hodín (!) až do údolia. Tento Štajerčan bol potom vo všetkých médiách a hodinových správach oslavovaný ako „záchranca života“. Až do Potalského kláštora (Lhasa) prenikla správa o tejto záchrannej akcii. Aj mnísi si uctili Burkharda Felbera ako hrdinu a záchrancu života. V tom istom čase sa dostalo veľkej cti aj ďalšiemu Štajerčanovi. Gerfried Göschl, zdolal ako prvý Štajerčan v rámci expedície Northlandu vrchol Mount Everestu BEZ KYSLÍKA, a to po tom, čo len pred 3 týždňami vystúpil na Shisha Pangmu (8027 m), dve osemtisícovky za 5 týždňov!! Oba tieto príklady neobjasňujú len veľkú angažovanosť NORTHLANDU vo vrcholovom a extrémnom športe, ale predovšetkým aj jasné uvedomovanie si zodpovednosti tejto značky. Skutočná zriedkavosť v modernom obchode. NORTHLAND – značka s charakterom a zodpovednosťou.
Expedícia Northland na Mount Everest