X
under construction
Facebook Nakupujte výhodne priamo cez internet
ZOC MAX - Zábavno-obchodné centrum Žilina MIRAGE OC - Shopping Center Žilina

Obedujte GRÁTIS

AKCIA v PREDAJNIACH NORTHLAND v Žiline : Predajňa v centre za hotelom GRAND a predajňa v ZOC MAX.

Za každý nákup v predajniach NORTHLAND v Žiline za min .čiastku 60 € dostávate poukaz na stravnú jednotku v hodnote 5 € v reštaurácii La . Cultura v ZOC MAX v Žiline . ( akcia sa nevzťahuje na zlacnený tovar , vernostnú kartu môžete uplatniť )

Tešíme sa na Vašu návštevu.

NORTHLAND Professional Team


Obedujte GRÁTIS

MAJSTER SLOVENSKA ruka v ruke s NORTHLANDom

Majstrom Slovenska pre rok 2009 v pretekoch do vrchu v triede E1-1600 sa stal Maroš Grof zo Žiliny. Opätovne značka NORTHLAND Professional stojí ruka v ruke s tými najlepšími. Gratulujeme!


MAJSTER SLOVENSKA ruka v ruke s NORTHLANDom

NORTHLAND CUP 2009

Tak ako to už býva zvykom i tento rok sa v ŽILINE konali Majstrovstvá Slovenska v športovom lezení - bouldering - NORTHLAND CUP.  Preteky sa konali na Maránskom námestí v Žiline a vysoká účasť pretekárov len potvrdila, že NORTHLAND CUP má už svoje tradičné miesto v kalendári pretekov Slovenského pohára.
Pretekov sa zúčastnili pretekári z Česka, Poľska a Slovenska. Mužov pretekalo 50 a žien 15. Preteky a jednotlivé bouldre boli pripravené na vysokej úrovni tak ako to už býva zvykom, o čo sa postarali bratia Repčíkovci a spol. Tohoročné Majstrovstvá Slovenska sa konali na úplne novej stene - nových profiloch, ktoré boli tentokrát zoradené vedľa seba a ponúkli tak divákom ešte lepší zážitok oproti minulosti.
Víťazmi MS sa stali : muži - Martin Stránik z Česka a ženy - Zuzka Čintalová z Modry. Minuloročná víťazka a zárovneň majsterka Slovenska Lenka Mičicová zo Žiliny skončila tentokrát na druhom mieste. Všetkým zúčastneným a hlavne víťazom veľká gratulácia.

Fotografie z pretekov môžete vidieť tu: http://www.climb.sk/view.php?cisloclanku=2009060701


NORTHLAND CUP 2009

PATAGÓNIA 2009

Ján Šofránko - horolezec HK Manín, člen horolezeckého spolku JAMES, Slovenský reprezentant a člen nášho NORTHLAND Teamu bol na horolezeckej expedícií v Patagónií. Patagónia je veľmi náročná oblasť pre horolezecké výstupy, nakoľko počasie býva veľmi nestále a v prípade, že dôjde k jeho zmene, horolezec može zažiť také peklo, ako nikde inde.  Z tohto dôvodu je Patagńia považovaná ze jednu z najnáročnejších oblastí pre horolezecké výstupy.
Jano zažil v Patagónií peklo. Od výstupu na vrchol ich delilo necelých 50m, keď v zápatí sa to začalo. Doslova boj o život. Jano sa nám vrátil zdravý a priniesol si množstvo poznatkov a skúseností, ktoré ho určite budú posúvať dopredu v jeho ďalšom lezeckom podnikaní.

Viac si možete prečítať tu : http://www.ba.hkmanin.sk/

Fotky z výjazdu nájdete tu : http://www.ba.hkmanin.sk/foto/albums/patagonia/index.html


PATAGÓNIA 2009

Expedícia SVALBARD 2008

28. mája 2008 sa po strastiplnej ceste so 400 kg batožiny vrátili na rodnú hrudu členovia expedície SVALBARD. Cieľom expedície bol prechod ostrova Špicbergy a skialpinistický výstup a zjazd najvyššieho vrcholu súostrovia - NEWTONTOPPEN. Expedícia bola jedinečná v tom, že sa uskutočnila bez použitia snežných skútrov a dodatočného zásobovania.
Členom expedície sme poskytli to najlepšie od NORTHLAND Professional - vysokokvalitné páperové bundy KHUMBU DOWN JKT.

Viac foto z expedície najdete tu : http://www.svalbard.expedition.sk/index.php?page=fotogaleria


Expedícia SVALBARD 2008