X
under construction
Facebook Nakupujte výhodne priamo cez internet
ZOC MAX - Zábavno-obchodné centrum Žilina MIRAGE OC - Shopping Center Žilina

história Northland proffesionalHistória Northland proffesionalZnačka NORTHLAND PROFESSIONAL sa „ narodila “ v roku 1973 na najchladnejšej hore sveta, na Mt. McKinley.

Zakladateľom značky NORTHLAND PROFESSIONAL bol Gerwalt Pichler, zanietený horolezec, ktorý v 60. rokoch ako jeden z prvých podnikal ťažké horolezecké výstupy a organizoval komerčné horolezecké expedície po celom svete.
Vtedajšia chabá výstroj na týchto expedíciách ho donútila začať vyrábať sortiment oblečenia a výstroje, ktoré mali spĺňať náročné požiadavky pre pôsobenie v náročných poveternostných podmienkách. Výstroj na výstup na Mt. McKinley navrhol práve on sám. A to bol medzník  - vznikla značka NORTHLAND PROFESSIONAL.
Inšpirácia pre názov značky pochádza zo severnej časti Nového Zélandu, kde sa mohol Gerwalt Pichler venovať svojím obľúbeným športovým ativitám, ako sú lezenie, hiking, surfing, lyžovanie, cyklistika a ďalšie iné. Outdoorový raj NORTHLAND ostal krajinou inšpirácií.
Dnes je značka NORTHLAND PROFESSIONAL zastúpená vo viac ako 35 krajinách sveta. V Číne a Južnej Amerike patrí medzi najobľúbenejšie outdoorové a voľnočasové značky.

Veľmi dôležitou časťou filozofie NORTHLANDu je dlhodobé partnerstvo so zamestnancami, zákazníkmi a dodávateľmi. Tento emociálny prístup k obchodu a výnimočný vzťah je základom dlhodobo fungujúceho úspechu. Spoločnosť NORTHLAND GmbH je od svojho vzniku stále súkromná rodinná firma.

Súčasťou NORTHLAND tímu sú i ľudia, ktorí neustále testujú výrobky v extrémnych podmienkach, presne podľa motta:
...TESTED UNDER EXTREME CONDITIONS... Ich skúsenosti, pripomienky a návrhy spolu s dizajnom a vynikajúcim výrobným manažmentom vyúsťujú do kvalitného a inovatívneho vývoju všetkých výrobkov. Všetky výrobky značky NORTHLAND PROFESSIONAL sú vyhotovené vo vysokej kvalite a zároveň v rovnoprávnych sociálnych podmienkách     s ohľadom na životné prostredie. 

Ďaľším dôležitým prvkom sa pre NORTHLAND stala ekológia. Preto bola do kolekcie výrobkov uvedená rada NORTHLAND ECO. Výrobky NORTHLAND ECO sú vyrábané z prírodných materiálov, ako sú  bambus, ľan, konope, sója alebo káva, bez použitia peticídov, herbicídov a iných chemikálií.

Ak kupujete výrobky NORTHLAND ECO, chránite tým životné prostredie, udržujete našu planétu čistú a zachovávate prírodné zdroje pre ďalšie generácie.